Folia adhezyjna w reklamie: właściwości i zastosowanie

Reklama jest niezbędnym narzędziem rozwojowym dla wielu firm i przedsiębiorstw. W zależności od specyfiki branży, należy zdecydować się na wyspecjalizowaną strategie reklamową. Poza reklamą internetową, należy zadbać o wizerunek marki w firmowym sklepie. Z pomocą przychodzi drukarnia online, która pozwoli na szybkie opracowanie odpowiednich materiałów reklamowych takich jak: druki solwentowe na foliach adhezyjnych oraz odpowiednio wykonany szyld.

Czym jest folia adhezyjna?

Folie adhezyjne nadają się do wielokrotnego aplikowania. Nie posiadają kleju a za przyczepność odpowiada powierzchnia adhezyjna która, w połączeniu z antystatycznymi właściwościami foli, doskonale przylega do powierzchni. Pozwala to na umieszczanie i zdejmowanie foli zgodnie z potrzebą, bez pozostawiania nieestetycznych śladów po kleju oraz taśmie na szklanych witrynach sklepowych. Najlepsze rezultaty można osiągnąć stosując folie adhezyjne na gładkich powierzchniach – chropowate i nieregularne struktury nie pozwalają na pełne wykorzystanie możliwości tego materiału oraz ograniczają jego przyczepność oraz żywotność.

Do czego najlepiej sprawdzi się folia adhezyjna?

To doskonały materiał do wykorzystania podczas stałych dekoracji i krótkotrwałych reklam oraz promocji w różnych branżach. Właściwości foli adhezyjnej pozwalają na jej szybką aplikacje i odklejenie bez pozostawienia śladów. Są powszechnie wykorzystywane przy dekoracji witryn sklepowych o różnych powierzchniach. Odporność na działania temperatury i zastosowanie odpowiedniej techniki drukarskiej, pozwala na uzyskanie trwałego nadruku który nie straci swoich walorów przez długi czas – będzie odporny również na działanie promieni UV. Folie adhezyjne często stosuje się także w branży urządzeń elektrycznych. Pozwalają tam na przykład na:

  • umieszczenie specyfikacji danego urządzenia na jego powierzchni,
  • ochronę ekranów, wyświetlaczy i innych narażonych na rysy oraz uszkodzenia mechaniczne powierzchni.

Druk i wycinanie w folii adhezyjnej

Obecne na rynku maszyny pozwalają na wiele możliwości w zakresie obróbki i zadruku folii adhezyjnych. Plotery i inne maszyny tnące mogą wyciąć dowolne kształty, zgodnie życzeniem klienta. Ponadto folie adhezyjne świetnie nadają się pod druk jedno oraz dwustronny. Umożliwia to ciekawe zagospodarowanie powierzchni reklamowej na witrynach sklepowych, czyniąc ją czytelną zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Wydruk wielkoformatowych reklam pokrywających całe witryny również nie sprawia większych trudności. Folie adhezyjne są dostępne w dwóch wykończeniach: matowym oraz błyszczących, a biała powierzchnia pozwala na rewelacyjne odwzorowanie barw.

Decydując się na wydruk na folii adhezyjnej warto powierzyć przygotowanie grafiki specjalistom – https://coloursfactory.pl/folie-samoprzylepne-rz/. Oferowane prze drukarnie online usługi, pozawalają na ekspresowe przygotowanie projektu i sprawną realizacje zamówienia. Dużym plusem takiego rozwiązania, jest przeprowadzanie całego procesu poprzez korespondencje mailową lub kontakt telefoniczny, co pomaga zaoszczędzić czas.