Jaki jest koszt druku ulotek stacjonarnie, a jaki online?

Z usług drukarni każdego dnia korzystają setki firm, ale również prywatnych osób. Obecnie drukarnie oferują o wiele więcej niż zwykły wydruk dokumentów, publikacji lub książek. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii możemy zdecydować się na realizację ciekawych gadżetów reklamowych, wyposażenia biura lub dekoracji do domu lub siedziby firmy.

W ostatnich latach coraz popularniejsza staje się forma współpracy online. Wynika to przede wszystkim z wygody oraz szybkości realizacji. Dodatkowo drukarnie online często oferują korzystniejsze ceny od drukarni stacjonarnych. Cena wydruku ulotek lub innych materiałów promocyjnych jest niższa ze względu na brak kosztów związanych z prowadzeniem stacjonarnego biura.

Najczęściej drukowanymi materiałami reklamowymi są ulotki. Popularność zawdzięczają przede wszystkim swojej uniwersalności oraz łatwości dotarcia do szerokiego grona odbiorców z różnych grup społecznych.

Drukowanie ulotek – cena w drukarni stacjonarnej oraz online

Cena wydruku ulotek zależy od wielu czynników, ale porównując realizację tego samego projektu decydując się na drukarnię online możemy zaoszczędzić nawet 30%. Dodatkowo wiele drukarni internetowych zapewnia darmową dostawę, dzięki czemu obniżamy koszty i jednocześnie nie tracimy czasu na odbiór materiałów. To również bardzo ważne w przypadku dużej ilości zamówionych materiałów.

Ulotki tanio możemy wydrukować używając kilku innych zabiegów:

  •         Druk jednostronny
  •         Mniejsza gramatura papieru
  •         Druk czarno – biały
  •         Druk bez wykorzystania zdjęć oraz wielokolorowych grafik

Wszystkie te działania zmniejszają cenę drukowania ulotek, jednak warto się zastanowić czy warto. Ich wygląd na pewno nie będzie zachęcający i nie wpłynie korzystnie na opinię odbiorcy. Zdecydowanie lepiej ulotki tanio zrealizować oszczędzając na wyborze drukarni online niż na jakości.

Poza oszczędnością kosztów na korzyść drukarni online przemawia fakt, że zamówienie możemy złożyć z dowolnego miejsca oraz o dowolnej porze. To dodatkowo przyspiesza samą realizację. Kolejną zaletą jest brak ograniczeń terytorialnych. Możemy zdecydować się na usługi firmy, która najlepiej spełnia nasze wymagania i znajduje się w innym mieście.

Podczas realizacji materiałów promocyjnych warto szukać okazji do oszczędności. Oferta drukarni online to najlepsze rozwiązanie, które zarówno obniży koszty i zapewni naszemu projektowi doskonałą realizację.