Jaki rodzaj pudełka produktowego z nadrukiem wybrać?

Pudełka produktowe z nadrukiem świetnie sprawdzają się jako opakowania produktów w sprzedaży zarówno stacjonarnej, jak i internetowej. W zależności od potrzeb dostępne są w różnych wariantach. Pośród jakich rodzajów pudełek produktowych można wybierać?

Pudełka produktowe – rodzaje

Oprócz standardowego podziału kartonów ze względu na ich gabaryty, pudełka na produkty różnią się od siebie budową i funkcjonalnością. Można wyróżnić cztery główne rodzaje pudełek produktowych: fasonowe, z wieczkiem, wysuwane, z uchwytem.

Pudełka fasonowe

Pudełka fasonowe to jedne z najpopularniejszych rozwiązań dostępnych na rynku (https://www.drukomat.pl/pudelka-fasonowe). Są one uniwersalne, funkcjonalne, trwałe i łatwe w złożeniu. Ich główną zaletą jest szybkość formowania i brak konieczności użycia taśmy, nożyczek lub innych akcesoriów. Pudełka fasonowe niemal same się składają i nie wymagają specjalnych umiejętności. Poszczególne elementy są do siebie dokładnie dopasowane zachodząc na siebie. Dzięki temu pudełka są dobrze zamknięte nawet bez dodatkowego klejenia.

Fasonowe pudełka produktowe – rodzaje:

  • Składaki – płaskie kartony do samodzielnego złożenia.
  • Automaty – z dnem formującym się automatycznie, co znacznie przyspiesza proces pakowania.
  • Owijki – karton składa się przez obracanie jednego z elementów. Najlepiej sprawdza się do pakowania płaskich produktów jak płyty, czy książki.

Pudełka fasonowe przechowuje się w płaskiej formie, co pozwala zaoszczędzić powierzchnię magazynową. Można spotkać je również w wersji z paskiem klejonym lub okienkiem. Często są wykorzystywane do pakowania butów, ubrań lub biżuterii.

Pudełka z wieczkiem

Ten rodzaj pudełek posiada dwie oddzielne części: górną i dolną. W części dolnej umieszcza się produkty i stanowi ona jego dno. Górna część to pokrywa, którą nakłada się na wierzch. Pudełka z wieczkiem elegancko się prezentują i świetnie nadają się jako pudełka ozdobne do pakowania prezentów lub ekskluzywnych produktów. Wieczko może być w całości zakryte lub posiadać okienko, przez które widać zawartość.

Pudełka wysuwane

Wysuwane pudełka składają się z części wewnętrznej oraz zewnętrznej. Wewnętrzna część jest otoczona pokrywką z czterech stron: na górze, na dole, z przodu, z tyłu. Boki pokrywki pozostają otwarte, aby można było wysunąć wewnętrzną część na zewnątrz. Takie pudełka dobrze sprawdzą się do pakowania zestawów kosmetyków i upominków. Posiadają one elegancki i estetyczny wygląd.

Pudełka z uchwytem

Pudełka z wbudowanym uchwytem prezentują się schludnie, a dzięki zamontowanej rączce można je wygodnie przenosić bez torby. Jest to dodatkowa zaleta w przypadku pakowania produktów, które mają posłużyć jako podarunek. Małe pudełka z uchwytem najczęściej służą do pakowania lżejszych produktów jak herbaty, kubki, kosmetyki. Większe mogą posłużyć na przykład do cateringu.

Wybierając pośród rodzajów pudełek produktowych, powinno się zwrócić uwagę na to co, jak i po co chce się zapakować. Jeśli potrzebny jest tylko karton do wysyłki, to wystarczy pudełko fasonowe. Do pakowania produktów prezentowych warto wybrać pudełka nie tylko funkcjonalne, ale również reprezentacyjne.