Kiedy warto zainwestować w ulotki z kalendarzem?

Ulotki z kalendarzem to praktyczny element promocji, który może okazać się o wiele skuteczniejszy, niż standardowe broszury. Wykorzystując tego rodzaju materiały promocyjne można zaobserwować znaczący wzrost zainteresowania wśród odbiorców. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że kalendarz jest tym, co warto mieć w zasięgu wzroku. Ogromna ilość osób nie kupuje kalendarzy (w myśl zasady, że dostępny jest on w urządzeniach elektronicznych). W przypadku, gdy mamy go pod ręką okazuje się, że o wiele wygodniej korzystać nam z klasycznego, papierowego rozwiązania. Tyczy się to w szczególności osób pracujących w biurze, ale nie tylko.

Komu przydają się ulotki z kalendarzem?

Decydując się na inwestycję w ulotki z kalendarzem musimy pamiętać o tym, że nie jest to gadżet, który sprawdzi się w przypadku wszystkich. Najlepiej celować w nieco starszą grupę klientów. Dodatkowo warto podarować tego typu ulotkę kontrahentom. Chyba każdy z nas spotkał się z sytuacją, gdy w biurze firmy X na ścianach wisiały kalendarze innych marek.
Istotnym jest, aby zastanowić się, komu najbardziej przydadzą się kalendarze reklamowe. Z pewnością będą to osoby wykonujące pracę biurową, ale nie tylko. Z niewielkich kalendarzy w formie wizytówki szczególnie chętnie korzystają kobiety – mieszczą się w każdej torebce. To również przydatny gadżet dla uczniów i studentów, gdyż na kalendarzu można zaznaczyć wszystkie ważne daty.

Dodatkowym plusem ulotek z kalendarzem jest to, że zatrzymuje je zdecydowana większość osób. Nie można powiedzieć tego o tradycyjnych broszurach. Nawet, jeśli branża, w której działamy nie jest bliska naszemu odbiorcy, to istnieje szansa, że zatrzyma on ulotkę dla kalendarza. Nigdy nie wiadomo, kiedy ta forma promocji przyniesie oczekiwane zyski. Dla przykładu – nasza firma specjalizuje się w produkcji akcesoriów dziecięcych. Może zdarzyć się tak, że nasz odbiorca nie będzie potencjalnym klientem, jednak dzięki temu, że wyeksponuje on kalendarz będziemy mogli dotrzeć do nowego grona odbiorców.

Jak zaprojektować ulotki z kalendarzem?

W dzisiejszych czasach każdy odbiorca oczekuje materiałów reklamowych estetycznych i atrakcyjnych pod względem wizualnym. Promocja naszego przedsiębiorstwa musi odbywać się więc mądrze. Nie możemy nachalnie reklamować marki. Liczy się to, jak prezentuje się całość. Jeśli nie mamy pojęcia, w jaki sposób zaprojektować ulotkę z kalendarzem, to najlepiej powierzyć to zadanie wykwalifikowanemu grafikowi. Oczywiście jest to dodatkowy koszt, jednak finalnie taka opcja opłaca nam się najbardziej. Lepiej wydrukować sto dobrze zaprojektowanych kalendarzy, niż tysiąc takich, które pod żadnym względem nie będą interesujące. Wyspecjalizowany grafik wykona projekt według naszych wytycznych, a jednocześnie udzieli nam fachowych wskazówek na temat tego, jak powinny wyglądać skuteczne materiały reklamowe. Nierzadko zdarza się tak, że posiadamy ciekawy pomysł, jednak nie mamy pojęcia, w jaki sposób go zrealizować. Doświadczony grafik z pewnością nam w tym pomoże.

Gdzie wydrukować ulotki z kalendarzem?

W przypadku ulotek z kalendarzem ogromne znaczenie ma jakość wydruku. Z założenia ma on posłużyć cały rok. Poddawany jest on działaniu szkodliwych czynników zewnętrznych. Ważne jest, aby druk odbywał się przy pomocy nowoczesnych urządzeń oraz materiałów. Niezbędny jest dobór papieru o odpowiedniej gramaturze i sztywności. Ważną rolę pełnią również wszelkie zabezpieczenia np. laminowanie papieru. Drukowanie materiałów promocyjnych najlepiej powierzyć zaufanej drukarni