Rodzaje opakowań dla e-commerce

Z roku na rok ilość użytkowników Internetu, którzy decydują się na robienie zakupów online, stale rośnie. Wzrost zainteresowania taką formą zamawiania produktów sprawia, że konkurencja na rynku e-commerce jest coraz większa. W wyścigu po zainteresowanie odbiorców zaczynają się liczyć najmniejsze szczegóły. Jednym z takich elementów są opakowania produktowe. W dzisiejszych czasach dane produkty nie różnią się znacząco od siebie. Tym bardziej, aby wybić się na tle konkurencji, należy zadbać o prezentację. Dodatkowo warto również zadbać o to, aby nasze opakowania produktowe były ekologiczne. Dokładnie takie są pudełka kartonowe (https://www.drukomat.pl/produkty/opakowania).

Jakie pudełka kartonowe najlepiej sprawdzają się w e-commerce

  •         Pudełka klapowe – są doskonałe do transportu większych ilości produktów jednocześnie lub do dużych przedmiotów
  •         Pudełka fasonowe – pięknie się prezentują, dlatego są idealnym rozwiązanie dla sklepów z odzieżą lub z kosmetykami
  •         Pudełka dno – wieczko – najczęściej wykorzystywane do przesyłania odzieży lub obuwia. Same w sobie wyglądają jak prezent, dlatego doskonale zaprezentują każdy produkt
  •         Pudełka z okienkiem – dzięki przezroczystemu okienku doskonale widać zawartość pudełka. Jest to idealne opakowanie na kosmetyki lub biżuterię.

O czym należy pamiętać wybierając opakowania produktowe

  •         Wielkość – pudełka tekturowe mają zadanie pięknie prezentować produkt, ale również zadbać o jego bezpieczeństwo podczas transportu. Dobór odpowiedniej wielkości zadba o to.
  •         Rodzaj – rodzaj pudełka powinniśmy perfekcyjnie dobrać do produktu. Innego opakowania użyjemy do kosmetyków, ubrań czy żywności
  •         Gramatura – jest wyjątkowo istotna przy cięższych produktach. Dobrze dobrana grubość pudełka kartonowego zapewni bezpieczeństwo podczas przenoszenia.

Pudełka tekturowe – możliwość personalizacji

Poza idealnym doborem pudełka do produktu ważne jest również, aby zadbać o jego pełną personalizację. Obecne technologie pozwalają na umieszczenie na opakowaniu dowolnej grafiki, koloru tła, zdjęcia oraz treści. Dzięki nadrukowaniu logo firmy oraz ciekawego hasła reklamowego uzyskamy kolejny element wchodzący w skład identyfikacji wizualnej marki. Zapewni to naszej firmie rozpoznawalność oraz pozytywną ocenę klientów.

Do wyboru mamy wiele różnych rodzajów opakowań e-commerce. Dodatkowo mamy możliwość tak je zaprojektować, aby od pierwszej chwili kojarzyły się tylko z naszą firmą oraz pozytywnie wpływały na ocenę samego produktu.