Czy ulotka może zachęcić do wyboru szkoły?

Nie każdy cieszy się teraz wakacjami i wolnym czasem – niektórzy już myślą o wyborze szkoły lub studiów i szukają dla siebie najlepszej oferty. Właśnie dlatego wakacje to odpowiedni czas, aby szkoły i uczelnie zadbały o skuteczną reklamę i dotarły do jak największej ilości zainteresowanych.

Prawdopodobnie najwięcej osób wybiera placówkę, biorąc pod uwagę ofertę edukacyjną oraz lokalizację. Jednak aby ludzie mogli dowiedzieć się, co oferuje dana szkoła, potrzebny jest jakiś nośnik informacji. Idealnie sprawdzi się ulotka – jeden z podstawowych materiałów reklamowych. Jak zaprojektować skuteczną ulotkę dla szkoły?

Dlaczego warto zainwestować w ulotki dla szkół?

Ulotka reklamowa daje wiele możliwości. Jej podstawowym zadaniem jest informowanie – np. o istnieniu nowej firmy, poszerzeniu asortymentu, wprowadzeniu promocji itd. Cel jest jeden: przyciągnąć klientów. W przypadku szkół klientami są osoby, które zapiszą się do szkoły i rozpoczną w niej naukę. Jakie możliwości daje stworzenie odpowiednich ulotek?

W dzisiejszych czasach, jeśli chcemy uzyskać jakiekolwiek informacje, najczęściej szukamy ich w internecie. To prosty i szybki sposób, więc każda firma powinna zadbać o odpowiednią stronę internetową, zoptymalizowanie jej i dostosowanie do potrzeb odbiorców. Jednak ulotki wcale nie tracą przez to na popularności. Są bardzo ważnym elementem działań marketingowych i wydane na nie pieniądze na pewno się zwrócą.

Zalety reklamowania szkoły poprzez ulotki

Ulotki dla szkół można wykorzystać na wiele sposobów. Warto wybrać kilka kanałów dystrybucji, aby dotrzeć do jak największej liczby osób. Najważniejsze zalety ulotek to między innymi:

  • Możliwość zawarcia w nich najważniejszych, kompleksowych informacji, których najczęściej szukają zainteresowane osoby (adres, dane kontaktowe, oferta i fotografie),
  • Szybkość realizacji – doświadczony grafik potrafi stworzyć ulotki w krótkim czasie, a dobra drukarnia zrealizuje zamówienie błyskawicznie, co pozwoli rozpocząć dystrybucję ulotek jak najszybciej,
  • Niski koszt – drukarnie często oferują atrakcyjne rabaty (szczególnie przy zamawianiu większej ilości materiałów), warto więc zapytać o wszelkie promocje i zniżki,
  • Możliwość trafienia do różnych grup wiekowych – niezależnie, czy ulotka ma reklamować szkołę policealną, dla dorosłych, czy inną – może znaleźć się w wielu miejscach, w których przebywają potencjalni klienci w każdym wieku,
  • Reklama w formie ulotki jest trwalsza niż np. reklama w radiu – słuchacz może nawet nie zapamiętać nazwy szkoły, a mając w ręku ulotkę, może do niej w każdej chwili zajrzeć i zapamiętać, jaka oferta go zainteresowała.

Jakie powinny być ulotki dla szkół?

Warto przemyśleć nie tylko wygląd ulotki, ale także to, jakie informacje mają się w niej znaleźć. Dzięki temu materiał reklamowy będzie przejrzysty, czytelny i przyciągający wzrok odbiorców. Dobrą decyzją jest skorzystanie z usług grafika, który wie, jak przygotować ulotkę od strony technicznej, a także posłuży radą dotyczącą wyglądu broszury.

Ilość informacji, jakie znajdą się w ulotce, należy dostosować do jej rozmiaru i formatu. Oczywiście im większa ulotka, tym więcej na niej zmieścimy – jednak należy pamiętać, że musi być poręczna i wygodna w przechowywaniu, aby nie trafiła od razu do śmietnika.

Ulotki dla szkół powinny zachęcać do wyboru placówki, ale nie mogą robić tego zbyt nachalnie. Dlatego warto skupić się bardziej na informacjach, które przekonają odbioców, niż na sloganach i krzykliwych ozdobach. Konieczne jest zamieszczenie informacji o szkole, takich jak: nazwa i adres, dane kontaktowe (telefon, adres mailowy), oferta i benefity, jakie czekają na uczniów. Dobrze zadbać o zdjęcia dobrej jakości, które przedstawiają np. budynek szkoły czy wnętrze sali lekcyjnej