Zamówienie plakatu online krok po kroku

Druk plakatu online

Plakaty reklamowe są jedną z korzystniejszych form promocji firmy. Koszt ich produkcji nie jest wysoki, dodatkowo dają one możliwość przygotowania dowolnego projektu, a następnie częstej zmiany, w zależności od potrzeb firmy. Ich główną zaletą jest fakt, iż można je zawiesić w dowolnym miejscu, dzięki czemu treści na nich umieszczone mogą dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Jednak jeżeli plakat ma być skuteczny, powinien być odpowiednio zaprojektowany oraz wydrukowany.

Plakat na zamówienie – co zrobić, aby był skuteczny

 •         Treści – nie powinno być ich zbyt dużo. Musimy uświadomić sobie fakt, że zadaniem plakatu nie jest przekazanie dużej ilości informacji. Dobrze zaprojektowany plakat powinien odbiorcę skutecznie zainteresować, tak aby zachęcić go do kolejnego działania jakim jest samodzielne wyszukanie informacji na temat danej firmy, wydarzenia lub oferty. Tekst powinien być krótki, ale skuteczny.
 •         Kolorystyka – warto użyć żywych, zdecydowanych kolorów, które od pierwszej sekundy przyciągną wzrok odbiorcy i zachęcą go do zapoznania się z informacjami umieszczonymi na plakacie.
 •         Grafiki i zdjęcia – są to elementy, które zawsze przyciągają wzrok i wzbudzają zainteresowanie. Warto dobrać je do tematu treści oraz kolorystyki samego plakatu

Po zaprojektowaniu skutecznego plakatu przychodzi etap na jego realizację. Jest to wyjątkowo ważny element. Nawet perfekcyjny projekt źle wydrukowany nie spełni swojej funkcji, a nawet zniechęci odbiorcę do zapoznania się z ofertą firmy. Warto wybrać drukarnię, która specjalizuje się produkcji tego typu materiałów. Doskonałym rozwiązaniem będą drukarnie online.

Firmą, która specjalizuje się w plakatach online jest Drukomat. Zapewnia ona wygodną możliwość składania zamówienia z dowolnego miejsca, dostawy pod wybrany adres i przede wszystkim na ich usługi możemy zdecydować się niezależnie od miejsca zamieszkania.

Jak zamówić plakat online na drukomat.pl

 1. Wybierz formę plakatu jaką chcesz zamówić
 2. Wybierz format
 3. Wybierz rodzaj papieru
 4. Zdecyduj jaką formę lakierowania chcesz wykorzystać na plakatach
 5. Zdecyduj czy chcesz, aby sprawdzenie plików odbyło się automatycznie czy przez specjalistę z obsługi
 6. Podaj liczbę nakładu plakatów online
 7. Wybierz formę dostawy
 8. Załącz plik z projektem

Jak widać cała procedura zamawiania plakatów online jest wyjątkowo prosta, wygodna i szybka w realizacji.