Jak przygotowac baner do druku

Drukarnia online świadczy usługi związane z wykonywaniem druku wielkoformatowego oraz pomniejszych materiałów promocyjnych, pozwalających trafiać do szerokiego grona nowych, potencjalnych klientów. Estetycznie zaprojektowane banery reklamowe oraz inne akcesoria dają możliwość efektywnej promocji firm działających w rozmaitych branżach. W jaki sposób najlepiej przygotować profesjonalny baner do druku? Poniżej przedstawiamy kilka cennych informacji.

 

Projekt baneru reklamowego w nowoczesnym wydaniu 

 

Przed przystąpieniem do odpowiedniego formatowania baneru warto zwrócić uwagę na odpowiedni wygląd całego projektu, który w sposób jasny i przejrzysty powinien przekazywać takie informacje jak: 

  • chwytliwe i oryginalne hasło reklamowe,
  • logo firmy, jeżeli takowym dysponujemy,
  • odpowiednie dane do kontaktu. 

 

Wykonany z dbałością o detale oraz estetyczną szatę graficzną baner firmowy, o dopasowanej kolorystyce oraz wielkości czcionek, będzie efektywnie prezentował się z daleka, przyciągając uwagę potencjalnych osób zainteresowanych naszymi usługami. Grafik, wykonujący projekt banera powinien korzystać z palety barwnej w formacie CMYK, obsługiwanej przez urządzenia drukarskie, która zapewni odpowiednią intensywność koloru.  

 

Jak przygotować baner do druku? – podstawowe zasady 

 

Odpowiednie przygotowane projektu do druku przez grafika pozwala, bez zbędnych przeszkód, przystąpić do drukowania, które samo w sobie zajmuje stosunkowo niewiele czasu. Ważnym aspektem związanym z formatowaniem pliku, będzie w pierwszej kolejności, wydzielenie odpowiednio szerokich spadów (zwykle mającym minimum 20 mm), umożliwiających zachowanie estetycznych odstępów pomiędzy tekstem pisanym a krawędziami naszego banera. Odpowiednio oddalony od krawędzi tekst pisany nie zostanie w ten sposób przycięty w takcie wydruku. 

 

Ważnym aspektem druku wielkoformatowego będzie także odpowiednia rozdzielczość oraz sam format zapisywanych plików. W przypadku pierwszej wartości optymalna rozdzielczość będzie wynosić około 150 DPI. Im większy dystans oddzielający odbiorcę od baneru, tym mniejszą wartość rozdzielczości możesz wykorzystać. Najbardziej rekomendowanym formatem do zapisywania będzie z kolei PDF, JPG lub TIF w formie spłaszczonej. 

 

Jak przygotować baner do druku? Na co jeszcze zwrócić uwagę? 

 

Przygotowując baner, z odpowiednio dużą reklamą, należy pamiętać o tym, aby wszelkiego rodzaju gradienty czy przezroczystości spłaszczyć, a przed wydrukiem zamienić czcionki na krzywe. Tego typu działania zabezpieczają plik przed ewentualnym rozsypaniem się pliku. Za poprawność wydruku odpowiada także odpowiednia skala, z którą najlepiej jest pracować w formacie 1:1. W momencie, gdy planujemy bardzo duży format wydruku, plik może zostać zaprojektowany w mniejszej skali, z zachowaniem właściwej rozdzielczości grafik rastrowych. 

 

Kierując się odpowiednimi wskazówkami, przygotujesz baner do druku, unikając błędów, które mogą wpłynąć na obniżenie jakości twojego projektu. Postaw na usługi profesjonalnej drukarni i ciesz się efektywnymi materiałami reklamowymi.