Tania drukarnia wielkoformatowa

drukarnia wielkoformatowa

Druki wielkoformatowe są obecnie bardzo popularną formą tworzenia rozmaitych materiałów reklamowych. Druki reklamowe są zazwyczaj trwałe i bardzo widoczne, zatem z pewnością skutecznie wypromują daną markę, proponowane przez firmę usługi czy też wybrane wydarzenie. Z powodzeniem można je umieszczać na wolnym powietrzu, a także w budynkach użyteczności publicznej.

Druki wielkoformatowe – zalety

Wybranie druku wielkoformatowego niesie ze sobą wiele zalet. W ramach takich usług wykonuje się na przykład plakaty, roll-upy, banery (mogą być również odblaskowe!), naklejki, etykiety, a także wysokiej jakości fototapety. Taki druk reklamowy może stanowić idealną formę promocji dla wybranej firmy czy przedsiębiorstwa. Kampania reklamowa obejmująca druki wielkoformatowe z pewnością będzie udana, gdyż takie produkty szybko trafiają do potencjalnych klientów, po prostu przyciągając ich wzrok.

Takie produkty charakteryzują się przede wszystkim:

  • wysoką jakością druku – do stworzenia druków wielkoformatowych używa się specjalistycznych maszyn, a także najwyższej jakości barwników, zatem efekt jest zawsze doskonały;
  • odpornością – materiały wielkoformatowe mogą być używane przez naprawdę długi czas – z uwagi na użyte do ich produkcji materiały, pozostają one odporne nie tylko na zabrudzenia czy zniszczenia, ale również na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych;
  • szybkim schnięciem – druki wielkoformatowe szybko schną po wydrukowaniu, zatem można z nich korzystać praktycznie od razu po otrzymaniu!

Drukarnia wielkoformatowa – jaką wybrać?

Decydując się na inwestycję w druki wielkoformatowe, warto przede wszystkim sprawdzić cennik wybranej drukarni – takie elementy nie powinny bowiem kosztować zbyt dużo. Kampania reklamowa oparta na rozmaitych drukach wielkoformatowych to przede wszystkim doskonała forma oszczędności, zatem warto wybrać drukarnię oferującą korzystne rabaty. Oprócz kosztu zamówienia druków wielkoformatowych, równie istotny jest ich wygląd końcowy. Zdecydowanie dobrym pomysłem jest skorzystanie z usług takiej firmy, która posiada odpowiedni sprzęt do tego typu drukowania. Dobrze, jeśli wybrana drukarnia posiada europejski certyfikat Eurofins, gdyż gwarantuje on najwyższą jakość tworzonych produktów. To także informacja dla klienta, że używane do druków wielkoformatowych atramenty są ekologiczne, zatem nie oddziałują niekorzystnie na środowisko. Dbanie o tę kwestię jest obecnie bardzo ważne, a ekologiczne komponenty do tworzenia druków sprawiają, że są one również bezpieczne dla dzieci bądź osób cierpiących na rozmaite alergie.

W przypadku zamawiania druków wielkoformatowych szczególne znaczenie ma pokrycie palety Pantone. Im wyższa – tym lepiej! Druki wielkoformatowe powinny być bowiem oryginalne, a ich kolory rzucające się w oczy. Ważne zatem, by całość prezentowała się żywo i niebanalnie, dzięki czemu tego typu formaty reklamowe będą mogły skutecznie spełnić swoją funkcję i przykuć wzrok potencjalnych klientów czy uczestników promowanego wydarzenia.