Czy każdy przedsiębiorca potrzebuje pieczątki?

Utarło się w społeczeństwie przekonanie, iż każdy przedsiębiorca potrzebuje pieczątki, ale czy tak jest na pewno? Czy jest to uregulowane prawnie czy tylko wymóg stawiany przez urzędników?

Czy każdy przedsiębiorca musi posiadać pieczątki?

Okazuje się, że posiadanie pieczęci firmowej nie jest wymagane literą prawa. Nie istnieją żadne zapisy w przepisach o tym, iż pieczątka musi być zawsze na podręczu przedsiębiorcy. Oczywiście często spotykamy się w banku bądź urzędzie, iż na dole dokumentu widnieje napis „podpis i pieczątka”. Co w takim przypadku? Według wykładni prawa jedynym poświadczeniem naszej osoby jest tylko nasz podpis. I choć przepisy stoją po naszej stronie, może nas niestety czekać jeszcze więcej pracy papierkowej niż się wydaje. Musimy wtedy przedłożyć specjalne pismo poświadczające, że nie jesteśmy w posiadaniu takiej pieczątki firmowej.

Pieczątki online – najlepsze rozwiązanie dla zapracowanych

Czy warto jednak podejmować się takiej „batalii” w każdym banku czy urzędzie? Dla każdego zapracowanego przedsiębiorcy najlepszym rozwiązaniem będą pieczątki online. Można je zamówić prosto, szybko bez wychodzenia z biura. Wystarczy znaleźć drukarnię online, która najlepiej spełni nasze oczekiwania. 

Pieczątki online – dlaczego warto

Pieczątki online są tak samo dobre jakościowo jak te produkowane w drukarniach stacjonarnych. Każda drukarnia na swojej stronie internetowej posiada dokładny przewodnik jak zamówić pieczątki online. Oferowane systemy zamawiania pieczątek online pozwalają już w trzy minuty stworzyć projekt praktycznie dla każdego: lekarskiej, księgowej, kieszonkowej, firmowej bądź też imiennej. A samym rodzajom pieczątek nie ma końca: specjalizowane automaty samotuszujące, datowniki, pieczątki flashowe, stemple drewniane i plastikowe, automaty szkieletowe, ekologiczne, kieszonkowe, etui lekarskie, oraz wiele innych, na specjalne zamówienie.

Zadając ponownie pytanie czy pieczęć firmowa jest potrzebna? Nie! Ale czy jest przydatna? Oczywiście, że tak! Każdy doświadczony przedsiębiorca przyzna, iż jest to łatwiejszy sposób podania swoich wszystkich danych takich jak NIP, REGON, numer telefonu i inne informacje potrzebne do wystawienia faktury niż wypełnianie dokumentów ręcznie.