Jakie są wymogi prawne dotyczące pieczątek?

Wymogi dotyczące pieczątek

Nie istnieje żaden przepis, który nakłada na przedsiębiorców obowiązek posiadania pieczątek firmowych. Również nie ma żadnych wytycznych, które określają co miałoby się znaleźć na pieczęci. Wielu przedsiębiorców rezygnuje z posiadania pieczątki jednak warto przemyśleć czy ich posiadanie może wiele ułatwić, a przede wszystkim przyspieszyć. Pieczątki, poza formalnym użyciem,  możemy wykorzystywać do wielu innych celów.

Jeżeli decydujemy się na posiadanie pieczątki firmowej powinniśmy zadbać o to, aby prezentowała się ona profesjonalnie oraz zawierała wszystkie potrzebne informacje.

Pieczątki formalne – co na nich powinno się znajdować

Przede wszystkim pełna nazwa firmy, NIP, REGON, adres siedziby oraz numer telefonu. Obecnie pieczątki na zamówienie możemy samodzielnie zaprojektować używając ciekawych grafik, hasła reklamowego oraz logo firmy. Dzięki profesjonalnemu projektowi nasza pieczątka firmowa stanie się doskonałym nośnikiem reklamy.

Poza klasycznym wykorzystaniem pieczątek możemy je wykorzystywać również do innych celów. Pieczątki online dają możliwość przygotowanie ich z dowolnym stemplem co daje duże pole do ich użycia.

Pieczątki – do czego możemy ich użyć

  •         Programy partnerskie – zbieranie pieczątek to doskonały pomysł na nawiązanie dobrych relacji z klientami. Dodatkowo zwiększają zainteresowanie oferta firmy co znacząco wpływa na dochody
  •         Stemplowanie opakowań – jest to rozwiązanie, które ogranicza koszty reklamy. Zamiast stale zamawiać naklejki lub personalizowane opakowania możemy zdecydować się na pieczątki, którymi możemy znakować paczki
  •         Podpis – to idealnie rozwiązanie, dla osób, które podpisują wiele dokumentów. Nie mają oczywiście mocy w przypadku oficjalnych dokumentów, ale sprawdzą się podczas przygotowania kartek świątecznych lub podziękowań dla klientów oraz kontrahentów

Pieczątki na zamówienie – dlaczego warto

Doskonałym pomysłem są pieczątki na zamówienie, które realizowane są przez drukarnie internetowe. Ich główną zaletą jest niska cena, szybka realizacja oraz możliwość wyboru firmy spoza rejonu zamieszkania. Pieczątki online to również ogromna wygoda, ponieważ zamówienie możemy złożyć z domu lub biura o każdej porze dnia i nocy. Dodatkowo zamówienie dostarczane jest przez kuriera więc nie ma konieczności osobistej wizyty w drukarni.

Pieczątki nie są obowiązkowym wyposażeniem firmy, jednak jak widać powyżej można ich używać do wielu celów. Pieczątki usprawniają pracę firmy i wpływają na czas realizowanych przez nas zadań. Warto zadbać o ich profesjonalny wygląd, ponieważ są doskonałym nośnikiem reklamy i mogą sprawić, że nasze dokumenty oraz pisma wyróżnią się na tle innych.