3 zalety arkuszów plano

arkusze plano

Arkusze plano to bardzo popularna forma wydruku, która sprawdza się doskonale. Zalet korzystania właśnie z tego rozwiązania jest naprawdę dużo, zatem warto wiedzieć nieco więcej na temat tego wyjątkowego sposobu na znacznie tańsze drukowanie.

Arkusze plano – co to jest?

Mianem arkusza plano określa się po prostu zadrukowane – jednostronnie bądź dwustronnie – duże karty papieru. To półprodukt, który należy poddać dalszej obróbce, by uzyskać pożądany i pełnowartościowy produkt – na przykład ulotki, plakaty bądź inne elementy reklamowe. Rozwiązanie to jest idealne dla firm, które mają sprzęt pozwalający na samodzielne rozcięcie kart papieru na mniejsze użytki. Taki proces nie jest skomplikowany i nie trwa długo, a pozwala na spore oszczędności!

Arkusze plano mogą być drukowane w rozmaitych rozmiarach. Wygląd takiego arkusza – nie tylko wielkość, ale również konkretne rozmieszczenie zawartych na nim elementów, zależne jest jedynie od potrzeb oraz wizji klienta. To on decyduje, co powinno się na nim znaleźć tak, by wykrojenie poszczególnych elementów nie było zbyt skomplikowane. Arkusze plano to nie tylko ulotki czy wizytówki – mogą one również służyć do oklejania rozmaitych produktów firmowych, a także stanowić oryginalne okładki na książki.

Zalety stosowania arkuszy plano

Zalet korzystania z tak prostego rozwiązania, jakim są arkusze plano, jest naprawdę wiele, o czym z pewnością przekonał się już każdy ich użytkownik. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że arkusze plano są:

  • sposobem na sporą oszczędność – drukowanie takich arkuszy jest znacznie tańsze, niż inwestycja w kilkaset powycinanych ulotek, broszur czy prospektów;
  • wielkoformatowe – arkusze mogą być wydrukowane nawet w bardzo dużym formacie, dzięki czemu zmieści się na nim znacznie więcej produktów;
  • proste w obsłudze – te wielkie arkusze można bez trudu pociąć i uzyskać w ten sposób pożądane elementy, które na pewno będą zachwycały swoim wyglądem!

Arkusze plano – gdzie zamówić?

Arkusze plano, jako jedną z najpopularniejszych form drukowania, można zamówić w praktycznie każdej drukarni. Przed wyborem firmy, która dokona takiego procesu, warto jednak sprawdzić jej cennik. Drukowanie arkuszy plano nie powinno być bowiem drogie – dobrze by było również, gdyby wybrana firma proponowała zainteresowanym wiele różnych formatów takiego wydruku. Mnogość wyboru sprawia, że każdy zainteresowany znajdzie w takiej ofercie coś idealnego dla siebie.

Inwestycja w arkusze plano jest niezwykle opłacalna. Taki nietypowy wydruk pozwala na umieszczenie wielu elementów marketingowych, które na pewno skutecznie spełnią swoje zadanie. Warto również dodać, że arkusze tego typu wyróżniają się wysoką jakością, zatem tworzone z nich broszury czy ulotki będą prezentowały się doskonale w każdych warunkach. Zatrudnieni w wybranej drukarni specjaliści chętnie doradzą każdemu odpowiednie rozlokowanie na arkuszu poszczególnych elementów tak, by ich wycinanie było jak najprostsze. Arkusze plano są doskonałym rozwiązaniem dla każdego!