Ulotki cateringowe dla firm – jak je zaprojektować?

Reklama jest dźwignią handlu – to stwierdzenie funkcjonuje w naszej społeczności od lat, jednak prawdziwość przesłania nie zmieniła się ani trochę. Zakładając własną działalność gospodarczą warto pomyśleć o przygotowaniu odpowiedniej reklamy, która trafi do właściwego odbiorcy. Jedną z popularniejszych, a zarazem skutecznych form przekazu niezmiennie są ulotki reklamowe. Jeśli Twoim pomysłem na biznes jest firma cateringowa, ten artykuł jest dla Ciebie! W jednym miejscu zebraliśmy najistotniejsze informacje na temat ulotek cateringowych.

Czym się charakteryzują ulotki cateringowe?

 

Ulotki cateringowe to nic innego jak przedstawienie przykładowego menu, oferowanego przez firmę, wraz z zestawieniem cen. Nie jest to jednak takie proste. Należy pamiętać, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Liczy się zarówno treść ulotki jak i szata graficzna zastosowana do wykonania projektu reklamowego. Ulotka reklamowa charakteryzuje się niewielką powierzchnią, którą należy jak najlepiej wykorzystać, aby spełniła ona swoje zadanie. Ulotki cateringowe powinny zawierać przykładowe menu, które będzie w stałej ofercie Twojej firmy. Nie zapominaj o tradycjonalistach oraz ludziach zakręconych w temacie zdrowego odżywiania. Niech każdy znajdzie coś dla siebie! Pamiętaj, że menu oraz proponowane ceny powinny być na tyle atrakcyjne, aby zachęciły Twojego potencjalnego klienta do skorzystania z oferty nowego cateringu.

 

Gdzie można wykorzystać ulotki promocyjne?

 

Reklamując nowo powstałą lub już istniejącą firmę cateringową powinniśmy skupić się na dobrej akcji promocyjnej. Powinna zostać przeprowadzona w miejscu, gdzie zapotrzebowanie na usługi cateringowe jest duże. Takimi miejscami są na przykład duże firmy, centrum miasta czy miasteczka studenckie. Ciekawym pomysłem jest dołączenie do ulotek cateringowych próbek własnego menu – kanapek, mini tortilli czy innych serwowanych przez firmę dań. Taka forma reklamy przemawia najbardziej do potencjalnych klientów, którzy próbując przykładowych przystawek szybciej przekonają się do nowej firmy.

 

Jak zaprojektować ulotki cateringowe?

 

Każdy element reklamowy, wykorzystywany do promocji własnego biznesu, powinien być wykonany profesjonalnie oraz estetycznie. Ważnym etapem przygotowywania reklamy swojej firmy jest wybór doświadczonego i profesjonalnego grafika, który przygotuje ulotki cateringowe na miarę współczesnych trendów i potrzeb konsumenta. Powierzenie przygotowania materiałów reklamowych profesjonaliście daje gwarancję najwyższej jakości reklamy, która trafia w stu procentach w potrzeby i gust odbiorcy. Graficy, posiadający kilkuletnie doświadczenie w tworzeniu treści i ulotek reklamowych wiedzą, na co zwrócić uwagę przy tworzeniu materiałów, co dodać, aby przyciągnąć wzrok odbiorcy oraz czego nie stosować, aby nie zniechęcić klienta do skorzystania z usług naszej firmy.

 

Gdzie wydrukować ulotki cateringowe?

 

Wygodnym oraz ogólnodostępnym sposobem druku ulotek reklamowych jest drukarnia online. To nowoczesne rozwiązanie jest wygodnym sposobem uzyskania wysokojakościowego wydruku w stosunkowo krótkim czasie. Dobra drukarnia online oferuje kompleksowe usługi przyjęcia, realizacji oraz darmowej wysyłki ulotek reklamowych. Pamiętajmy jednak, aby wybrać sprawdzoną drukarnię, która wykonuje wydruki wysokiej jakości, dzięki czemu nasze ulotki cateringowe będą wyglądały dokładnie tak, jak zostały zaprojektowane przez grafika. Potencjalni klienci zwracają szczególną uwagę na jakość ulotek, która bezpośrednio przekłada się na zainteresowanie firmą.