Po co mi naklejki?

Naklejki reklamowe

Każda firma wielokrotnie stoi przed dylematem jakie działania marketingowe wdrożyć, aby wypromować produkty lub usługi, które chcemy zaproponować naszym klientom. Duże firmy oraz korporacje mogą pozwolić sobie na przygotowanie szerokich działań, które wymagają sporego nakładu finansowego. W gorszej sytuacji są mniejsze firmy. W ich przypadku należy szukać tańszych, a jednocześnie sprytnych form dotarcia do potencjalnych klientów.

Naklejki reklamowe

Jedna z takich form reklamy są naklejki reklamowe. Druk naklejek jest niedrogi, a ich zaprojektowanie wyjątkowo proste. Należy jednak przygotować je w bardzo przemyślany sposób. Naklejki reklamowe można umieścić wszędzie, tym bardziej musimy bardzo dokładnie przemyśleć co chcemy na nich umieścić. Projekt musi zawierać informacje oraz grafikę, która przyciągnie wzrok.

W celach marketingowych z naklejek reklamowych można korzystać na wiele sposobów. Oto kilka z nich:

  •         Tradycyjne naklejki –  naklejki reklamowe z ciekawym hasłem reklamowym umieszczone na szybach lub przyklejane na podłodze. Muszę być doskonale przygotowane tak żeby najpierw przyciągnąć wzrok odbiorcy, a następnie przekazać najważniejsze informacje, które skłonią potencjalnego klienta do zainteresowania się naszą firmą i ofertą
  •         Promowanie nowego produktu lub usługi – sprawdzą się przede wszystkim w kontakcie z naszymi stałymi klientami, którzy już znają ofertę firmy. Tego typu naklejki możemy wkleić na katalogów reklamowych wysyłanych do naszych klientów, na koperty z fakturami lub inną korespondencją.
  •         Naklejki na auto – powinny rzucać się w oczy i zachęcić potencjalnego klienta do akcji. Plusem tego typu naklejek jest fakt, że będzie wyeksponowana w różnych miejscach. Natomiast słabszą stroną jest fakt, że wiele osób będzie miało tylko chwilę żeby zauważyć naszą reklamę.
  •         Naklejki na szybę – dzięki nim każda witryna stanie się widoczna i zaciekawi każdego przechodzącego obok. Możemy na nich umieścić nazwę firm oraz hasło reklamowe, ale również świetnym pomysłem będzie umieszczenie informacji dotyczących godzin otwarcia oraz gdzie można znaleźć naszą firmę w sieci.

Użycie naklejek reklamowych (https://www.drukomat.pl/produkty/naklejki) daje bardzo duże możliwości. Każdy na pewno znajdzie odpowiednie rozwiązanie dla siebie. Najważniejsze to dobrze zaplanować kampanię reklamową z ich wykorzystaniem. Ponieważ druk naklejek nie jest drogi można pozwolić sobie na eksperymentowanie. Możemy spróbować wykorzystywać różne rozwiązania oraz miejsca ich umieszczenia, a następnie sprawdzać, które z nich przynoszą najlepsze efekty.